Medistik™ DUAL Spray

Unikátny výrobok vo forme spreja určený na rýchlu pomoc pri natiahnutých svaloch, kĺboch a z fyzickej námahy a športu.

Informácie o produkte:

 • Dostupnosť: Skladom
 • Cena: 15€ (127,12€/liter)
 • Hreje a chladí
 • Rýchly účinok
 • Chronické aj akútne bolesti
 • Objem: 118 ml

Pomáhá tak, ako to potrebujete:

 • Múdry výrobok – vďaka unikátnemu zloženiu hreje i chladí podľa stavu tkaniva. Uľavuje od bolesti, ale neznecitlivuje miesto, zanecháva ho pod fyzickou kontrolou.
 • Vysoký obsah účinných zložiek podobne ako pri sticku, navyše obsahuje doplnkové látky používané doteraz len v tabletovej forme na výživu kĺbov a väzov. Prírodné zložky - vyživujú kĺbny systém a podporujú tvorbu chrupavky, majú protizápalové účinky, miernia zápalové procesy. Tu sú aplikovateľné vo forme spreja - zloženie viď tabuľka nižšie.
 • Spoľahlivý efekt – účinné zložky prenikajú do hĺbky, prekrvujú tkanivo a jeho okolie a tým napomáhajú pri obnove funkcií prietoku krvi a detoxikácii postihnutého miesta.
 • Rýchle riešenie v akútnom prípade. Medistik Spray pôsobí okamžite vďaka rýchlemu vstrebávaniu. Pomáha uvoľňovať svalové spazmy pri športovom alebo inom fyzickom či pracovnom preťažení a zmierňuje následky tohto preťaženia.
 • Ľahká a hygienická aplikácia – pohodlná aplikácia bez kontaktu rúk umožňuje použitie ako v ordinácii, tak aj v teréne, na športoviskách, počas i po namáhavom pracovnom výkone. Aplikácia nevyžaduje ručnú masáž a umývanie rúk po nanesení ako u podobných produktov založených na krémovej či gélovej báze.
 • Medistik Spray nemastí, nezafarbuje kontaktné materiály a nezanecháva škvrny. Ľahko preniká cez ochlpenú pokožku.
 • Lokálna aplikácia len v mieste bolesti nezaťažuje tráviace ústrojenstvo tak, ako lieky.

Použitie

Pri športe a náročnej fyzickej aktivite, v ordinácii aj v teréne. Medistik má vďaka svojmu zloženiu unikátny dvojitý účinok. Najprv chladivý ( Mentol) a následne hlboko prehrievajúci (Methyl Salycilate), ktorý prispieva k zmierneniu príznakov natiahnutých svalov, kĺbov a šliach. Vďaka okamžitému účinku a hygienickej aplikácii je obľúbený u športovcov, v ordinácii lekára a rehabilitačných pracoviskách. MedistikTM Dual Spray je používaný na zahriatie svalov pred pracovným či športovým výkonom a na úľavu od stuhnutých a bolestivých kĺbov po námahe. Je používaný výkonnými atlétmi, inštruktormi a trénermi na rýchle zotavenie, pomáha udržovať stále vysokú výkonnosť, regeneráciu po tréningu a po úraze. MedistikTM Dual Spray poskytuje dočasnú ukľudňujúcu úľavu od bolesti svalov, kĺbov a šliach pri vyvrtnutí, bolesti chrbta, natiahnutiu väzov a šliach a pri zápalových bolestiach artritického a reumatického pôvodu. Aplikujte na chrbát, ramena, krčnú chrbticu a končatiny v okolí kĺbov či miesta bolesti 3-6 nástrekmy. Len pre vonkajšie použitie. Neaplikujte do očí a na sliznice. Nevhodné pre deti do 12 rokov. Nepoužívajte pri alergií na niektorú z účinných zložiek.

Doplnkové látky

Glukosamin a chondroitin pomáhají udržovat zdravé kloubní chrupavky, pružnost a pohyblivost kloubů. Glukosamin sulfát pomáhá při novotvorbě chrupavky a stanoví základ pro každodenní obnovu pojivových tkání v okolí kloubů, včetně šlach, vazů a chrupavek. Chondroitin sulfát je základní stavební složkou chrupavky, je důležitou živinou pro udržení zdravých kloubů, pomáhá udržovat jejich normální funkci – pružnost a ohebnost.
Methylsulfonylmetham (MSM) je přirozená sloučenina síry, která je důležitá v lidském metabolismu. Podporuje regeneraci chrupavek, jejichž je přirozenou součástí, ale také se účastí i tvorby vláken kolagenu. Při své antioxidační aktivitě napomáhá bránit poškozování chrupavky vlivem volných radikálů. Zlepšuje regeneraci a výživu kloubů. MSM je organickým zdrojem síry a napomáhá synergicky zlepšovat pozitivní působení spolu s glukosaminem a chondroitinem.
Boswellia serrata je středně vysoký strom pocházející z Indie Pryskyřice se tradičně používá v ájurvédské medicíně pro léčbu artritidy a jako expektorans ( látky odhleňující ). Extrakt z Boswellia serrata se používá především pro své protizánětlivé a bolest tlumícími vlastnosti. Je obzvláště účinná při snížené pohyblivost kloubů a omezené pružnosti. Na rozdíl od většiny léků tohoto typu, Boswellia serrata, a to i při použití po dlouhou dobu, nezpůsobuje nežádoucí účinky v zažívacím systému.I když Boswellia není analgetikum, dosahuje pozitivních účinků u chronických zánětlivých potížích, zejména osteoartritidy kolene…
Ilex paraguariensis leaf extract Listy cesmíny paraguayské obsahují až dvě procenta kofeinu, třísloviny, teofylin, silice, vitamíny A, B a C a další látky. Využívá se k výrobě osvěžujících a povzbuzujích nápojů. Odvar z listů má posilující účinky na nervový systém, podporuje trávení a má diuretické účinky. Ovlivňuje pozitivně i svalovou tkáň a má relaxační účinek na hladkou svalovinu a stimulující účinek na srdeční tkáně.